Návrat na hlavní stranu

ZÁMEK V KLÁŠTERCI NAD OHŘÍ OŽÍVÁ

České hrady a zámky jsou populární v celé Evropě. Kdysi patřily k oblíbeným cílům školních i rodinných výletů. Dnes se k této tradici pomalu vracíme a správci památek připravují stále zajímavější programy, aby návštěvníky opětovně nalákali.

Podobně tomu bylo např. i na zámcích v Klášterci nad Ohří, Krásném Dvoře u Podbořan, Libochovicích a Ploskovicích v Ústeckém kraji, kde byl během července realizován projekt "Živé obrazy v historických prostorách severočeských zámků".
Šlo vlastně o ojedinělé prohlídky s hranými scénami ze života původních obyvatel zámku. Skupiny herců v historických kostýmech sehrály pro návštěvníky fiktivní historický příběh zobrazující jeden den ze života zámecké šlechty. Průvodcem v příběhu pak byl sám "zámecký pán".

Premiérové představení se konalo na zámku v Klášterci nad Ohří 3. a 4. července. I když program "živých obrazů" se omezil jen na jeden víkend, zaktivizoval počet zájemců o prohlídku zámku na více jak dvojnásobek. Budeme se těšit, že Krajský úřad Ústeckého kraje, který projekt významně finančně podpořil a byl jeho garantem, najde prostředky na podporu i v příštím roce.

Ovšem nejen "živé obrazy" lákaly návštěvníky Klášterce nad Ohří do zámeckého areálu. Trvale je v zámeckých prostorách umístěna kouzelná expozice kláštereckého porcelánu firmy Thun. Jídelní, kávové nebo mocca servisy oslňují výtvarnou hodnotou i kvalitou porcelánu pramenící z dlouholeté tradice.

Neméně kouzelnou a romantickou se může stát i dlouhá procházka krásně upraveným zámeckým parkem se spoustou vzrostlých stromů a trávníky, po kterých se hrdě procházejí zdejší pávi.

ZDROJ: PROFI TRAVEL

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 1 názor)
Honza08.06.2006 v 22:09
Ano ano akce "Živé obrazy" byla vskutku pěkná :)

DALŠÍ INFORMACE: Zámek Klášterec nad Ohří
Zveřejněno 26.09.2004 v 20:28 hodin


Copyright 1998-2019 © czechoslovakia.cz