Návrat na hlavní stranu

15. ROČNÍK FESTIVALU S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ
SETKÁNÍ S FOLKLÓREM

Hradec Králové a zámek Hrádek u Nechanic
22.a 23.8.2003

V Hradci Králové a na Hrádku u Nechanic se bude opět zpívat, tancovat a výskat při melodiích lidových písniček z Čech, Moravy, Maďarska a Sicílie. Letos se již po patnácté uskuteční Folklórní festival s mezinárodní účastí SETKÁNÍ S FOLKLÓREM. Pořadatelem a organizátorem tohoto festivalu je královéhradecký soubor Kvítek, spolupořadateli jsou Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, Folklórní sdružení České republiky a Kulturní středisko v Nechanicích. Festival se koná za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva kultury ČR, pod záštitou hejtmana královéhradeckého kraje Pavla Bradíka.

Na letošním ročníku festivalu se představí tyto soubory: Písečan z Písku, Valašský soubor Beskyd ze Zubří, Rokka z Dunakeszi - Maďarsko, sicilský soubor Canterini della Riviera Jonica - Itálie a domácí soubor Kvítek. Chcete tyto soubory vidět a slyšet? Přijďte se tedy v pátek 22. srpna podívat na průvod všech zúčastněných souborů, který protančí městem od budovy Magistrátu až do Jiráskových sadů. Tam v 17 hodin bude festival zahájen znělkou "Vokolo Hradce". Budou-li se Vám soubory líbit, můžete s nimi ještě od 20. hodiny pobýt na pěší zóně. V sobotu chceme našim hostům ukázat krásy historického centra Hradce a potom je pozvat na osvěžení do některé hospůdky na starém městě. Vy si v sobotu 23. srpna můžete udělat výlet na zámek Hrádek u Nechanic, kde budou soubory vystupovat se svým programem od 15. hodiny.

Doufejme, že festivalu bude přát počasí a že "mokré varianty": v Hradci Králové Adalbertinum (HKVS) a druhý den Kulturní dům v Nechanicích zůstanou nevyužity.

Folklorní sdružení České republiky
Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1
Zdeněk Pšenica, předseda
tel.: 234621218
fax: 224214647
E-mail: foscr@adam.cz, psenica@adam.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Mezinárodní folklorní festival Setkání s folklorem

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 12.08.2003 v 21:28 hodin


Copyright 1998-2020 © czechoslovakia.cz